Marsz bez przemówień

 

Zaproszenie na Marsz Konstytucji 3 Maja, marsz bez przemówień. 

Szanowni Państwo,

Mamy zaszczyt zaprosić wszystkich Polaków na apolityczny marsz bez przemówień, który odbędzie się w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Marsz bez przemówień rozpocznie się w dniu 3 maja, o godzinie 14:00 na Palcu Konstytucji w Warszawie. Naszym celem jest oddanie hołdu Konstytucji, która była jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Polski.

Jako organizatorzy, pragniemy podkreślić, że nasz marsz jest całkowicie apolityczny i bezpartyjny. Nie będzie żadnych przemówień politycznych, ani manifestacji politycznych. Chcemy po prostu uczcić ważne wydarzenie w historii naszego kraju i podkreślić jego znaczenie dla demokracji i wolności.

Faktycznie, nasza idea marszu bez przemówień polega na zastąpieniu przemówień politycznych, wspólnym śpiewaniem polskich piosenek rockowych. Listę wybranych utworów znajdziesz w menu głównym w zakładce ‘utwory’. Naszym celem jest oddanie hołdu Konstytucji, która była jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Polski, i uczczenie jej w sposób apolityczny i bezpartyjny.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w Marszu Konstytucji 3 Maja. Każdy z nas może w ten sposób wyrazić szacunek dla naszych przodków i ich walce o wolność i niepodległość. Będzie to również okazja do spotkania się i przeżycia tego ważnego dnia wraz z innymi osobami.

Serdecznie zapraszamy i liczymy na Państwa obecność!

Z poważaniem,

Organizatorzy marszu bezpartyjnego z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Tadeusz Rudzik

 

Idea marszu bez przemówień

W 2022 roku doszliśmy do przekonania, że potrzebny jest marsz inny niż wszystkie. Pomysł padł na zorganizowanie wydarzenia, Marsz Konstytucji 3. Maja, jako marszu bez przemówień. Marszu, który jest w stanie zjednoczyć różne osoby, posiadających różne doświadczenia, różne systemy wartości, różne poglądy polityczne, różnych stosunek do religii.

To, co łączy osoby w zaangażowane w Marsz Konstytucji to jeden fakt, że wszyscy jesteśmy Polakami. Różnymi, ale szanującymi się nawzajem. Mającymi świadomość, że wolność, którą każdy z nas posiada, jest ograniczona prawami innych. Świadomi, że Konstytucja RP ma stać po stronie dbania o wolność każdego z nas.

Zachęcamy do uczestnictwa w Marszu Konstytucji z polską flagą i śpiewania polskich piosenek POP

Celem Marszu Konstytucji jest nagłośnienie chwalebnej i bogatej kultury i różnorodności Polaków. Marsz Konstytucji ma na celu stworzenie świadomości podstawowych obowiązków zapisanych w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Jako obywatele Polski, wierzymy mocno w myśli, że;

  • Źródłem praw jest obowiązek. Jeśli wszyscy wykonamy nasze obowiązki, prawa nie będziemy daleko szukać.
  • Każdy Polak powinien zapomnieć, że jest członkiem partii, wyznawcą religii, reprezentantem mniejszości lub większości. Każdy musi pamiętać, że jest Polakiem i ma w Polsce wiele praw, ale z pewnymi obowiązkami.

Marsza Konstytucji 3 maja to marsz bez przemówień.

Marsz Konstytucji 3 maja

14:00 - start – Plac Konstytucji w Warszawie
14:00 – 16:00 - Marsz Konstytucji 3 maja 2024 ul. Marszałkowską
16:00 - koniec – Plac Bankowy w Warszawie