Obchody 3 maja 2024 Warszawa

Obchody 3 maja 2024 Warszawa

 

Rok 2024, Warszawa rozkwita w barwach biało-czerwonych, przygotowując się do jednego z najbardziej oczekiwanych wydarzeń - Marszu Konstytucji. Plac Konstytucji, miejsce symboliczne rozpoczęcia niezwykłego marszu konstytucji 3 maja 2024. W sercach celebrujących to święto w Polsce będą emocje ognistej pasji, uczczenia kolejnej rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja.

Wzburzone emocje niczym fale energii zaleją ulicę Marszałkowską, kiedy uczestnicy marszu konstytucji 3 maja ludzi staną ramie w ramie, gotowe do przemarszu przez Warszawę. Serca uczestników będą bić harmonijnie w rytm polskich piosenek rockowych, które będziemy śpiewać. Uczestnicy i piosenki rockowe, razem będą tworzyły potężną symfonię patriotyzmu i radości. To Marsz Konstytucji w Warszawie , wyraz miłości do demokracji, wolności i braterstwa.

Obchody 3 maja 2024 Warszawa

Maszerując dumnie w rytm polskich piosenek rockowych, Warszawiacy i goście z całej Polski będą nieśli ze sobą płomień wolności, radości i wspólnego świętowania. Symboliczne gesty, jak unoszenie flag narodowych i transparentów z hasłami głoszącymi wolność, jedność, będą dodawały tej uroczystości 3 maja siły i znaczenia. Każdy krok będzie aktorem przekraczającym granice przeszłości, ożywiającym ducha naszych przodków i oddającym hołd tym, którzy walczyli za nasze prawa.

Marsz Konstytucji 3 maja wiedzie przez ulicę Marszałkowską, gdzie widoki na wieżowce i zabytkowe kamienice mieszają się ze śpiewanymi zwrotkami polskich piosenek rockowych. Kamienne elewacje kamienic i budynków otaczające ulicę Marszałkowską wspierać będą swoją majestatyczną obecnością uczestników marszu, przekazywać będą energię i siłę ducha. Wśród celebrujących Święto Konstytucji 3 maja pojawią się myśli i idee, by bronić naszych wolności i praw jak wieki temu czynili to nasi przodkowie.

Rondo Romana Dmowskiego, miejsce spotkań i demonstracji, będzie przypominało o trudnej drodze, jaką pokonaliśmy, by osiągnąć marzenia o wolnej Polsce.

Przechodząc obok domów towarowych Wars, Sawa oraz Junior, uczestnicy Marszu z kolejnymi linijkami tekstów polskich piosenek rockowych na ustach będą szli, patrząc z refleksją na otaczającą rzeczywistość, by spojrzeć wstecz i docenić postęp, jaki Warszawa i nasza ojczyzna osiągnęła. To miejsce pełne historii i wspomnień przemawia do każdej duszy, przypominając o sile narodu polskiego i wartościach, które go jednoczą.

Mijając ulicą Królewską, atmosfera Marszu nabierze jeszcze większego rozmachu. Kiedy Marsz Konstytucji mijać będzie zachodnią granicę Ogrodu Saskiego, uczestnicy staną się rozwinięciem pięknej przyrody parku i jego historii. Pod wspaniałymi drzewami, którym towarzyszyły szepty liści i śpiew ptaków, przemierzały tłumy, oddając hołd tym, którzy walczyli o naszą wolność.

Wkraczając na Plac Bankowy, serca celebrujących Święto Konstytucji 3 maja w Polsce przepełnią ogromne emocje. Widok rzeźb, symboli Warszawy, wywołał fale wzruszenia i dumy. To będzie chwila, kiedy wszyscy zdadzą sobie sprawę, że są częścią czegoś większego, czegoś, co przetrwało próby czasu i przemian.

Obchody 3 maja 2024 Warszawa

Wielobarwność tłumu, które wypełnią Plac Bankowy, będzie odbiciem różnorodności Polaków. Ludzie mający różny wiek, zawody i przekonania staną ramię w ramię, obchodząc Święto Konstytucji 3 maja razem. W ich oczach można było dostrzec pasję, determinację i wiarę w wartości, które są fundamentem naszej wspólnoty.

Na Placu Bankowym, emocje będą namacalne. Wzruszenie, którego doświadczą osoby celebrujące święto, sprawią, że ich serca będą biły szybciej, a oczy lśniły od wzruszeń. Będziemy świadkami nie tylko obchodów Święta Konstytucji 3 maja, ale również święta jedności, solidarności i wolności.

Niech Marsz Konstytucji w Warszawie w 2024 roku pozostanie w naszych sercach na zawsze. Niech przypomina nam, że wartości, które przyświecały naszym przodkom, nadal są ważne i powinny być bronione. Niech wzmocni naszą determinację do budowania lepszej przyszłości, opartej na demokracji, równości i poszanowaniu praw każdego człowieka.

Święto Konstytucji 3 maja to czas, gdy wzruszenie i duma przenikają każdą komórkę naszego istnienia. To okazja, by pamiętać o naszych korzeniach i zjednoczyć się w miłości do kraju. Niech Marsz Konstytucji 2024 w Warszawie będzie symbolem naszej jedności, wolności i niezłomnej wiary w demokrację.

Marsz Konstytucji 3 Maja 2023 to marsz bez przemówień.

Marsz Konstytucji 3 maja

14:00 - start – Plac Konstytucji w Warszawie
14:00 – 16:00 - Marsz Konstytucji 3 maja 2023 ul. Marszałkowską
16:00 - koniec – Plac Bankowy w Warszawie