Obchody 3 maja 2024 Warszawa

Obchody 3 maja 2024 Warszawa

 

Rok 2024, Warszawa rozkwita w barwach biało-czerwonych, przygotowując się do jednego z najbardziej oczekiwanych wydarzeń - Marszu Konstytucji. Plac Konstytucji, miejsce symboliczne rozpoczęcia niezwykłego marszu konstytucji 3 maja 2024. W sercach celebrujących to święto w Polsce będą emocje ognistej pasji, uczczenia kolejnej rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja.

Obchody 3 maja 2024 Warszawa - wydarzenia

Lista wydarzeń obchodów 3 maja 2024 w Warszawie (wybranych).

03.05.2024 14:00 Marsz Konstytucji 3 maja

Marsz Konstytucji 3 maja rozpocznie się na Placu Konstytucji o godzinie 14:00. Po odśpiewaniu Hymnu Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy rozpoczną marsz w kierunku  północnym. Marsz Konstytucji 3 maja to marsz bez przemówień, w czasie spaceru uczestnicy będą śpiewać polskie piosenki rockowe. Na platformie, która będzie jechała na czole marszu będzie grał zespół muzyczny. Marsz Konstytucji 3  zakończy się około godziny 16:00 na Placu Bankowym.

Marsz Konstytucji 3 maja - opis

Wzburzone emocje niczym fale energii zaleją ulicę Marszałkowską, kiedy uczestnicy marszu konstytucji 3 maja ludzi staną ramie w ramie, gotowe do przemarszu przez Warszawę. Serca uczestników będą bić harmonijnie w rytm polskich piosenek rockowych, które będziemy śpiewać. Uczestnicy i piosenki rockowe, razem będą tworzyły potężną symfonię patriotyzmu i radości. To Marsz Konstytucji w Warszawie , wyraz miłości do demokracji, wolności i braterstwa.

Obchody 3 maja 2024 Warszawa

Maszerując dumnie w rytm polskich piosenek rockowych, Warszawiacy i goście z całej Polski będą nieśli ze sobą płomień wolności, radości i wspólnego świętowania. Symboliczne gesty, jak unoszenie flag narodowych i transparentów z hasłami głoszącymi wolność, jedność, będą dodawały tej uroczystości 3 maja siły i znaczenia. Każdy krok będzie aktorem przekraczającym granice przeszłości, ożywiającym ducha naszych przodków i oddającym hołd tym, którzy walczyli za nasze prawa.

Marsz Konstytucji 3 maja wiedzie przez ulicę Marszałkowską, gdzie widoki na wieżowce i zabytkowe kamienice mieszają się ze śpiewanymi zwrotkami polskich piosenek rockowych. Kamienne elewacje kamienic i budynków otaczające ulicę Marszałkowską wspierać będą swoją majestatyczną obecnością uczestników marszu, przekazywać będą energię i siłę ducha. Wśród celebrujących Święto Konstytucji 3 maja pojawią się myśli i idee, by bronić naszych wolności i praw jak wieki temu czynili to nasi przodkowie.

Rondo Romana Dmowskiego, miejsce spotkań i demonstracji, będzie przypominało o trudnej drodze, jaką pokonaliśmy, by osiągnąć marzenia o wolnej Polsce.

Przechodząc obok domów towarowych Wars, Sawa oraz Junior, uczestnicy Marszu z kolejnymi linijkami tekstów polskich piosenek rockowych na ustach będą szli, patrząc z refleksją na otaczającą rzeczywistość, by spojrzeć wstecz i docenić postęp, jaki Warszawa i nasza ojczyzna osiągnęła. To miejsce pełne historii i wspomnień przemawia do każdej duszy, przypominając o sile narodu polskiego i wartościach, które go jednoczą.

Mijając ulicą Królewską, atmosfera Marszu nabierze jeszcze większego rozmachu. Kiedy Marsz Konstytucji mijać będzie zachodnią granicę Ogrodu Saskiego, uczestnicy staną się rozwinięciem pięknej przyrody parku i jego historii. Pod wspaniałymi drzewami, którym towarzyszyły szepty liści i śpiew ptaków, przemierzały tłumy, oddając hołd tym, którzy walczyli o naszą wolność.

Wkraczając na Plac Bankowy, serca celebrujących Święto Konstytucji 3 maja w Polsce przepełnią ogromne emocje. Widok rzeźb, symboli Warszawy, wywołał fale wzruszenia i dumy. To będzie chwila, kiedy wszyscy zdadzą sobie sprawę, że są częścią czegoś większego, czegoś, co przetrwało próby czasu i przemian.

Obchody 3 maja 2024 Warszawa

Wielobarwność tłumu, który wypełni Plac Bankowy, będzie odbiciem różnorodności Polaków. Ludzie mający różny wiek, zawody i przekonania staną ramię w ramię, obchodząc Święto Konstytucji 3 maja razem. W ich oczach można było dostrzec pasję, determinację i wiarę w wartości, które są fundamentem naszej wspólnoty.

Na Placu Bankowym, emocje będą namacalne. Wzruszenie, którego doświadczą osoby celebrujące święto, sprawią, że ich serca będą biły szybciej, a oczy lśniły od wzruszeń. Będziemy świadkami nie tylko obchodów Święta Konstytucji 3 maja, ale również święta jedności, solidarności i wolności.

Niech Marsz Konstytucji w Warszawie w 2024 roku pozostanie w naszych sercach na zawsze. Niech przypomina nam, że wartości, które przyświecały naszym przodkom, nadal są ważne i powinny być bronione. Niech wzmocni naszą determinację do budowania lepszej przyszłości, opartej na demokracji, równości i poszanowaniu praw każdego człowieka.

Święto Konstytucji 3 maja to czas, gdy wzruszenie i duma przenikają każdą komórkę naszego istnienia. To okazja, by pamiętać o naszych korzeniach i zjednoczyć się w miłości do kraju. Niech Marsz Konstytucji 2024 w Warszawie będzie symbolem naszej jedności, wolności i niezłomnej wiary w demokrację.

Marsz Konstytucji 3 Maja 2024 to marsz bez przemówień.

03.05.2024 32. Bieg Konstytucji 3 Maja!

32. Bieg Konstytucji 3 Maja! Start i meta na pl. Trzech Krzyży w Warszawie. Bieg upamiętniający Konstytucję 3 Maja jest inauguracją znanej i popularnej serii Warszawskiej Triady Biegowej o nazwie "Biegaj dla pamięci", obejmującej również Bieg Powstania Warszawskiego oraz Bieg Niepodległości. Ten wyścig stał się stałym punktem w kalendarzu biegowym stolicy. Charakterystyczna atmosfera, niezwykła trasa - po prostu nie możesz ominąć tego wydarzenia w Warszawie w dniu 3 maja! Zapisy na to wydarzenie zostały otwarte 3 kwietnia 2024 roku.

03.05.2024 Łazienki Królewskie - 233 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Zapraszamy do Muzeum Łazienki Królewskie na uroczyste obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, jednego z najważniejszych symboli niepodległości Polski. Oto program naszego święta konstytucji:

10.00-16.00, Pałac na Wyspie - Wystawa Kopii Konstytucji 3 Maja. Wystawa kopii Konstytucji 3 Maja z 1791 roku, z Archiwum Głównego Akt Dawnych w Warszawie.

10.00-16.00, Pałac na Wyspie - "Opowieści o Konstytucji". W Sali Salomona zapraszamy na opowieści o genezie i znaczeniu Konstytucji 3 Maja. Muzealni edukatorzy przybliżą okoliczności powstania Konstytucji 3 Maja, najważniejsze postanowienia oraz rolę króla Stanisława Augusta w procesie uchwalenia. Będą interesujące anegdoty i fakty związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja.

10.00-16.00, Ogrody Łazienek królewskich - "Spotkanie z Żywą Historią" Przenieście się w świat przeszłości między Pałacem na Wyspie a Podchorążówką. Tam spotkacie rekonstruktora w stroju z epoki, który opowie Wam o dwóch wybitnych postaciach historycznych związanymi z Polską i Łazienkami Królewskimi - Stanisławie Auguście i Stanisławie Herakliuszu Lubomirskim.

03.05.2024 12:00 Marsz Trybunał Konstytucyjny RP - pl. Krasińskich

O godzinie 12:00 rozpocznie się marsz przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego RP przy al. J. Ch. Szucha 12A, następnie przemarsz ulicami: al. J. Ch. Szucha, pl. Na Rozdrożu, Al. Ujazdowskie, Jana Matejki, Wiejska, Jana Matejki, Al. Ujazdowskie, Wilcza, Krucza, Nowogrodzka, Mysia, Bracka, Al. Jerozolimskie, Marszałkowska, pl. Bankowy i pl. Krasińskich

03.05.2024 Biało-Czerwony Maraton Zumby z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja

W dniu 3 maja 2024 r na zadaszonym boisku przy ul. Rokosowskiej 10, Ochotniczy Ośrodek Sportu i Rekreacji (OSiR) organizuje turniej zatytułowany: "BIAŁO-CZERWONY Maraton ZUMBY", z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja. Tradycyjną formułę zajęć tanecznych wzbogacono o elementy patriotyczne. Imprezę rozpoczęto od odśpiewania Hymnu Narodowego. Uczestnicy ubrani w białe i czerwone stroje, brali udział w konkursach dotyczących wiedzy historycznej, śpiewali pieśni patriotyczne i tańczyli narodowe tańce, włączając w to Poloneza. W poprzednim roku, w dwugodzinnej imprezie wzięło udział ponad 100 osób oraz liczni widzowie. Wspólne świętowanie odbyło się w atmosferze radości i dobrej zabawy. Wydarzenie jest dostępne dla osób z niepełnosprawnością.

03.05.2024 Pokazy „Dancing Queen” 3 maja w Multimedialnym Parku Fontann.

Z dniem 1 maja rozpoczynamy kolejną serię pokazów w Multimedialnym Parku Fontann. Po ubiegłorocznym niezwykłym sezonie z bohaterami filmów Disneya, tegoroczne fontanny zaprezentują swoje tańce w rytm przebojów legendarnego zespołu ABBA. W pobliżu Bulwarów Wiślanych, pod samym Starym Miastem, Stołeczna Estrada corocznie przygotowuje nowe widowiska świetlno-dźwiękowe. Fontanny warszawskie od lat przyciągają setki tysięcy widzów, opowiadając magiczne historie i miejskie legendy. Spektakularne połączenie wody, obrazu, muzyki i świateł tworzy niezapomniane wieczorne widowisko, którego nie można przegapić. Pokazy stały się integralną częścią kulturalnego krajobrazu Warszawy, przyciągając mieszkańców, turystów z Polski i zagranicy. Edycja 2024, zatytułowana „Dancing Queen”, przeniesie widzów do roku 1976, gdy słynna grupa ABBA odwiedziła Warszawę. Szwedzki zespół przybył do Polski przed premierą albumu „Arrival”, aby zarejestrować koncert dla Studio 2, popularnego programu polskiej telewizji. Nowy pokaz w Multimedialnym Parku Fontann przypomni to historyczne wydarzenie, łącząc efektowne projekcje laserowe z tańcem fontann w rytm przebojów, które wciąż poruszają serca kolejnych pokoleń słuchaczy.

 

Marsz Konstytucji 3 maja

14:00 - start – Plac Konstytucji w Warszawie
14:00 – 16:00 - Marsz Konstytucji 3 maja 2024 ul. Marszałkowską
16:00 - koniec – Plac Bankowy w Warszawie